استراتژی حفاظت از اطلاعات در شبکه های کامپيوتری

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با استراتژی حفاظت از اطلاعات در شبکه های کامپيوتری
استراتژی حفاظت از اطلاعات در شبکه های کامپيوتری|34013576|xsj

فهرست مطالب:
مقدمه
شبکه های کامپيوتری
امنيت اطلاعات در شبکه های کامپيوتری
استراتژی
دشمنان، انگيزه ها ، انواع حملات اطلاعاتی
انواع حملات اطلاعاتی
ويژگی هر يک از انواع حملات


قسمتی از متن تحقیق:
اطلاعات در سازمان ها و موسسات مدرن، بمنزله شاهرگ حياتی محسوب می گردد . دستيابی به اطلاعات و عرضه مناسب و سريع آن، همواره مورد توجه سازمان هائی است که اطلاعات در آنها دارای نقشی محوری و سرنوشت ساز است . سازمان ها و موسسات می بايست يک زير ساخت مناسب اطلاعاتی را برای خود ايجاد و در جهت انظباط اطلاعاتی در سازمان خود حرکت نمايند . اگر می خواهيم ارائه دهنده اطلاعات در عصر اطلاعات بوده و صرفا مصرف کننده اطلاعات نباشيم ، در مرحله نخست می بايست فرآيندهای توليد ،عرضه و استفاده از اطلاعات را در سازمان خود قانونمد نموده و در مراحل بعد ، امکان استفاده از اطلاعات ذيربط را برای متقاضيان ( محلی،جهانی ) در سريعترين زمان ممکن فراهم نمائيم . سرعت در توليد و عرضه اطلاعات ارزشمند ، يکی از رموز موفقيت سازمان ها و موسسات در عصر اطلاعات است . پس از ايجاد انظباط اطلاعاتی، می بايست با بهره گيری از شبکه های کامپيوتری زمينه استفاده قانومند و هدفمند از اطلاعات را برای سايرين فراهم کرد . اطلاعات ارائه شده می تواند بصورت محلی ( اينترانت ) و يا جهانی ( اينترنت ) مورد استفاده قرار گيرد . فراموش نکنيم در اين هنگامه اطلاعاتی، مصرف کنندگان اطلاعات دارای حق مسلم انتخاب می باشند و در صورتيکه سازمان و يا موسسه ای در ارائه اطلاعات سهوا و يا تعمدا دچار اختلال و يا مشکل گردد ، دليلی بر توقف عملکرد مصرف کنندگان اطلاعات تا بر طرف نمودن مشکل ما ، وجود نخواهد داشت . سازمان ها و موسسات می بايست خود را برای نبردی سخت در عرضه و ارائه اطلاعات آماده نمايند و در اين راستا علاوه بر پتانسيل های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده شده ، از تدبير و دورانديشی فاصله نگيرند . در ميدان عرضه و ارائه اطلاعات ، کسب موفقيت نه بدليل ضعف ديگران بلکه بر توانمندی ما استوار خواهد بود. مصرف کنندگان اطلاعات، قطعا ارائه دهندگان اطلاعاتی را برمی گزيند که نسبت به توان و پتانسيل آنان اطمينان حاصل کرده باشند . آيا سازمان ما در عصر اطلاعات به پتانسيل های لازم در اين خصوص دست پيدا کرده است ؟ آيا در سازمان ما بستر و ساختار مناسب اطلاعاتی ايجاد شده است ؟ آيا گردش امور در سازمان ما مبتنی بر يک سيستم اطلاعاتی مدرن است ؟ آيا سازمان ما قادر به تعامل اطلاعاتی با ساير سازمان ها است ؟ آيا در سازمان ما نقاط تماس اطلاعاتی با دنيای خارج از سازمان تدوين شده است ؟ آيا فاصله توليد و استفاده از اطلاعات در سازمان ما به حداقل مقدار خود رسيده است ؟ آيا اطلاعات قابل عرضه سازمان ما ، در سريعترين زمان و با کيفيتی مناسب در اختيار مصرف کنندگان متقاضی قرار می گيرد ؟ حضور يک سازمان در عرصه جهانی ، صرفا داشتن يک وب سايت با اطلاعات ايستا نخواهد بود . امروزه ميليون ها وب سايت بر روی اينترنت وجود داشته که هر روز نيز به تعداد آنان افزوده می گردد . کاربران اينترنت برای پذيرش سايت سازمان ما ، دلايل موجه ای را دنبال خواهند کرد . در اين هنگامه سايت داشتن و راه اندازی سايت ، اصل موضوع که همانا ايجاد يک سازمان مدرن اطلاعاتی است ، فراموش نگردد. سازمان ما در اين راستا چگونه حرکت کرده و مختصات آن در نقشه اطلاعاتی يک سازمان مدرن چيست ؟
بديهی است ارائه دهندگان اطلاعات خود در سطوحی ديگر به مصرف کنندگان اطلاعات تبديل و مصرف کنندگان اطلاعات ، در حالات ديگر، خود می تواند بعنوان ارائه دهنده اطلاعات مطرح گردند. مصرف بهينه و هدفمند اطلاعات در صورتيکه به افزايش آگاهی ، توليد و ارائه اطلاعات ختم شود، امری بسيار پسنديده خواهد بود . در غير اينصورت، مصرف مطلق و هميشگی اطلاعات بدون جهت گيری خاص ، بدترين نوع استفاده از اطلاعات بوده که قطعا به سرانجام مطلوبی ختم نخواهد شد .


مطالب دیگر:
📝تاثیر-گزارش-حسابرسی-بر-بازده-سهام55-ص📝تاجر📝تاریخ تحول موسیقی 19 ص📝تاریخچه پلیس در ایران 17 ص📝تاريخچه خوشنويسي 13 ص📝پکیج آموزشی افزایش ممبرتلگرام 100٪ تضمینی📝تحقیق بررسی خانواده و دشواریهای رفتاری کودکان📝تحقیق تامین مالی و سرمایه📝تحقیق رابطه نسبتهای نقدی و تعهدی📝دیگرنیازی به عمل جراحی قلب و خطرات آن نیست📝کسب درآمد از اینترنت در 24 ساعت بالای 500 هزار تومان📝بررسي ارتباط نسبتهاي صورتهاي مالي جريانهاي نقدي بر بازده سهام📝پروژه آشنایی با گازاز اکتشاف تا مصرف📝پروژه بررسی کارایی و تعیین غلظت بهینه ی بازدارنده رسوبات معدنی مورد استفاده در یکی از میادین نفتی ایران📝مقاله حفاری و استخراج نفت ـفراورده های نفت خام📝انرژي آب 36 ص📝انسان در مثنوی21 ص📝انسان، علم، معنا📝انسانيت و جرائم عليه آن 18ص📝انگاره های بين المللی شدن حقوق کيفری بازرگانی 11ص📝انواع اسلامی عقود 19 ص📝انواع برجهای خنک کننده📝انواع روشهای پرواربندی 7 ص📝انواع سنگها 10ص📝انواع سنگها و سیر تحولی زمین شناسی 15ص